Wyjątkowa wystawa Andrzeja Mleczki w Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury rozpoczęła I Festiwal Kabaretowy w Tarnowie. Zaprezentowano ponad 100 prac o różnej tematyce – od polityki do potyczek damsko-męskich.

Andrzej Mleczko w 1971 roku zadebiutował na łamach tygodnika „Student”. Od tego czasu zajmuje się przede wszystkim rysunkiem satyrycznym, ale także plakatem, scenografią, grafiką oraz rysunkiem reklamowym. Jest autorem ponad dwudziestu tysięcy rysunków i ilustracji opublikowanych w kilkudziesięciu pismach i magazynach. Dotychczas zbiory jego prac ukazały się w 46 książkach i albumach. Twórczość artysty była prezentowana na wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. W 1983 roku utworzył swoją Galerię Autorską w Krakowie przy ulicy Św. Jana 14. Galeria miała być tylko krótkotrwałym eksperymentem, ale w związku z dużym zainteresowaniem funkcjonuje do dzisiaj. W Galerii znajdują się najnowsze oraz archiwalne rysunki prezentowane w formie oryginałów, plakatów, kartek pocztowych i wydawnictw.

Wystawa jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00 – 18:00 (od 17 do 29 lutego 2012r. Bilety w cenie: 1 zł ulgowy  i 2 zł normalny

Fot. Michał Gąciarz